Produkty

Nejvýkonnější akumulátorová pila MSA 220 C-B

Akumulátorová technika zažívá obrovský boom. S tím, jak roste její obliba mezi uživateli, výrobci se doslova předhánějí ve vylepšování svých strojů, zvyšují jejich výkon a zdokonalují jejich vlastnosti. Zatím poslední novinkou letošního roku v portfoliu STIHL je akumulátorová pila s označením MSA 220 C-B, která svým výkonem spadá již do kategorie poloprofesionálních pil. Nízká hmotnost, velkokapacitní akumulátor a výkonný řetěz jsou příslibem, že se mnoho zákazníků dočká svého vysněného stroje. Podívejme se na ni proto podrobněji.

Akumulátorová pila MSA 220 C-B se jednoznačně stala dosud nejsilnější akumulátorovou pilou v portfoliu STIHL. „Dá se říci, že je to skoro profesionální pila, alespoň pro tesaře, truhláře, stavební firmy a zahradníky. Její největší výhodou je silný akumulátor AP 300 S, který má dostatek ampér hodin a bez problému „uživí“ i tento silný motor,“ představuje hlavní výhody nové pily šéf technik společnosti STIHL Miroslav Kosička. „Druhou výhodou je, že síla motoru už zvládne 35 centimetrů dlouhou řeznou část. Pila je vybavena řetězem Picco Super, což je velice výkonný, dá se říci až agresivní řetěz, který je vhodný třeba pro zahradnické firmy nebo komunální sektor. Pilu mají rádi také truhláři, ale i tesaři při práci na stavbách domů, případně přístřešků a pergol,“ pokračuje Kosička.

Motor EC

Pila je vybavena elektronicky řízeným motorem EC, který si prostřednictvím elektronické řídicí jednotky bere jen tolik energie, kolik nezbytně potřebuje. „Výkonností ji můžeme srovnávat s motorovou pilou STIHL MS 231, avšak díky akumulátorovému provedení je možné s pilou pracovat i v interiéru bez hluku a spalin, což ocení zejména řezbáři a truhláři,“ vysvětluje Kosička zásadní rozdíly mezi AKU pilou MSA 220 C-B a její benzínovou „sestrou“ MS 231.

Pila MSA 220 C-B

Akumulátor AP 300 S

Pila je kompatibilní s AKU systémem AP a používá se s akumulátorem STIHL AP 300 S s napětím 36 V a energií 227 Wh, se kterým vydrží v provozu až 45 minut. Akumulátor je vybaven LED indikací stavu nabití a je kompatibilní s nabíječkami AL 100, AL 300 a AL 500.

Výkonný řetěz PICCO Super

Řetěz Picco Super má díky rozteči 3/8“, tloušťce vodicí drážky 1,3 mm a geometrii zubů velice dobrý řezný výkon. „V některých zemích se tento řetěz používá i na pilách řady MS 241 a MS 261 pro zlepšení řezného výkonu při probírkových pracích. Třeba když je dřevorubec fajnšmekr a chce dostat ze stroje co největší výkon,“ uzavírá Kosička.

Řetěz Picco Super 3

Technická data

Hmotnost 3,6 kg
Délka lišty 35 cm
Jmenovité napětí 36 V
Hladina akustického tlaku 89 dB (A)
Hladina akustického výkonu 100 dB (A)
Hodnota vibrací vlevo 4,8 m/s²
Hodnota vibrací vpravo 3,6 m/s²
Dělení řetězu 3/8″ P
Provozní doba s akumulátorem AP 200 až 42 min
Provozní doba s akumulátorem AP 300 až 45 min
Sdílet článek na Facebooku