Rádce 18. 9. 2019

Jak pečovat o pilový řetěz

Základem je pravidelné ostření řetězu. K tomu slouží speciální pilník s vodítkem, které udržuje pilník ve správné poloze vzhledem ke geometrickému tvaru zubů. Správný průměr pilníku spolu s odpovídajícím úhlem ostření vytvoří takový tvar řezného zubu, který zajistí nejvyšší možný řezný výkon doprovázený minimem rázů a vibrací. Parametry ostření každého řetězu udává zadní

více

MS 261: Stroj, který se zavděčí všem

Kácení, odvětvování, řezání kmene na špalky, prořezávání nebo řezání palivového dříví. U každé z těchto činností jde cítit každý gram v rukách. Proto se STIHL při vývoji svých pil zaměřuje na hmotnost a pracovní ergonomii. A MS 261 se opravdu povedla. S trochou nadsázky by se i dala nazvat pilou pro každou příležitost.

více

Mistrovství světa STIHL TIMBERSPORTS® 2019

Šampionát odstartuje v pátek 1. listopadu týmovou soutěží, kdy se přes 100 sportovců z více než 20 zemí utká v souboji o světový titul ve čtyřčlenných štafetách. Týmy budou soutěžit vyřazovacím systémem. Závod zahrnuje čtyři disciplíny: Stock Saw, Underhand Chop, Single Buck a Standing Block Chop. A český tým ve složení Martin Roušal, Martin

více

Když jste odborník a máte špičkový servis, lidé se k vám vrací

Motory měl rád od malička. I proto začínal jako automechanik. Postupně se však přesunul do k motorovým pilám, křovinořezům, foukačům a sekačkám. „Sekačka na vás oproti autu nespadne. Je to lehčí na díly,“ směje se Zdeněk Buchta, který se prodejem a servisem strojů STIHL ve své zlínské prodejně PATRICK živí již od roku 1994. Co ho na práci baví? A jak to funguje mezi prodejci STIHLu?

více

Zameťte se smetím jednoduše – novým KGA 770

Se smetím vždycky byl a vždycky bude problém. A to zvláště na větších plochách. Vysávat se nám nechce, na některých plochách to ani nejde a manuální zametání koštětem je pracné a zdlouhavé. Co s tím, když jednou za čas chceme mít všechno vyladěné k dokonalosti? Naštěstí už existují pomocníci, díky kterým si s nečistotami poradíme až šestkrát rychleji. Jmenují se zametače.

více