Produkty

Jak na znečištěné dřevo

Čas od času se stane, že se musíte vypořádat se znečištěným dřevem. Prvotní nadšení z výhodné koupě ale často končí zklamáním a znechucením, protože při řezání znečištěného dřeva dochází k velmi brzkému otupení řetězu. Jak na to, abyste využili veškeré dřevo a přitom jeho cenu nepřeplatili novými řetězy?

více

Jak odstranit pryskyřici z povrchů pracovních nástrojů?

Kdo by nemiloval vůni pryskyřice. Problém však je, když vám při práci s jehličnatými stromy a keři ulpí na nožích a běžnými prostředky, jako je benzín nebo syntetická ředidla, nelze odstranit. Stejné nesnáze nás pak potkávají, pokud se pryskyřice nalepí na rukojeti strojů, ke kterým se ruce nebo rukavice neustále přichytávají, a ztěžují nám tak práci. Jak se tedy pryskyřice elegantně zbavit?

více

Co je systém M-Tronic?

Pokud jste v posledních několika letech uvažovali o koupi nové motorové pily nebo křovinořezu, určitě jste se setkali s termínem M-Tronic. Zjednodušeně by se dalo říci, že se jedná o elektronicky řízený karburátor. Zvládá toho ale mnohem více, proto se na něj pojďme podívat podrobněji.

více

Výměnu řetězu zvládnete i sami. Pozor ale na to, jaký kupujete

Neoriginální díly jsou mnohdy hazard se životem

U jednotlivých dílů strojů dochází k opotřebení a je zcela normální, že se po nějaké době musí vyměnit. Zde ale nastává dilema. Investovat do originálního náhradního dílu, nebo raději ušetřit a koupit násobně levnější díl s nejasným původem? Miroslav Kosička, hlavní technik společnosti STIHL, v tom má jasno. Žádný neoriginální díl by si do svého stroje nikdy nedal. Proč?

více

Zpracujte zahradní odpad snadno a rychle

Podzimní úklid na zahradě je v plném proudu a množství zeleného zahradního odpadu se stále zvětšuje. Co s ním? Nejekologičtější a zároveň i nejekonomičtější možností je materiál zkompostovat. A to se dělá nejlíp, pokud je kompostovaný materiál rozdrcený na malé kousíčky. Přesně pro tyto příležitosti slouží drtiče a štěpkovače STIHL.

více