Svět stihlu

STIHL TIMBERSPORTS® se vrací. S diváky, ale bez šampiona Komárka

Jaro znamená probouzení zahrady, ale pro fanoušky značky STIHL ještě něčeho jiného. Rozjíždí se další sezona adrenalinového sportu STIHL TIMBERSPORTS®. Bude v mnohém nezvyklá. Po dvou letech už covidová opatření nebrání tomu, aby přímo na závodech povzbuzovali fanoušci. Zároveň to ale bude také sezona, v níž se bude hledat nástupce nečekaně zesnulého šampiona Martina Komárka.

více

Vertikální zahrada rozzáří terasu i balkon

Chcete pěstovat květiny nebo bylinky, i když nemáte dostatek místa? Pořiďte si vertikální zahradu s několika truhlíky, kam zasadíte sezonní rostliny. Jakmile vykvetou nebo zmohutní, vytvoří perfektní clonu a zajistí vám na terase nebo na balkoně potřebné soukromí. Inspirujte se naším návodem, jak si vertikální zahradu jednoduše vyrobit sami.

více

Vyžínač vs. křovinořez. Vyberte si to správné pro vaši zahradu

Když jsme nedávno na blogu psali o novinkách mezi křovinořezy STIHL, vyvolalo to zajímavou debatu. Kdy je lepší sáhnout po vyžínači a kdy už po křovinořezu? Za jakých okolností se dají stroje zaměňovat? A vůbec, jaké vybírat struny? Na následujících řádcích se na to podíváme podrobněji, protože různé zahradnické a lesní situace mají různá řešení.

více

Vládce skladu STIHL: Moji vyvětvovací pilu si půjčuje půl vesnice

Je to šest let, co Petr Kopřiva udělal jednu pozoruhodnou změnu: z šéfa skladu v pivovaru Černá Hora se z něj stal vládce stejného místa v centrále společnosti STIHL. Znamená to, že každý produkt, který se v Česku prodá, mu projel na paletě před očima. A znamená to také to, že má ohledně produktů STIHL spoustu zajímavých myšlenek. Pojďte do centrálního skladu trochu nahlédnout.

více

Pastva pro oči i pro včely: Proměňte zahradu v květinovou louku

Málo se seká a téměř nikdy se nezalévá. Alternativa k zelenému trávníku, která je nenáročná na údržbu, a přesto se odměňuje nádhernými barevnými květy, představuje pro včely, motýly a další užitečný hmyz cenný zdroj potravy. Základním předpokladem pro založení bujné květinové louky je slunné místo na zahradě.

více