Rádce

Víte, kde končí bioodpad z vaší kuchyně? Zpátky ve vaší zahradě

Různobarevné velkoobjemové popelnice stojí na každém rohu na sídlištích, ale najdeme je i v každé malé obci. Na třídění papírového, plastového nebo skleněného odpadu jsme si už zvykli, ale ruku na srdce, třídíte doma i bioodpad? Měli byste, poradíme, jak na to.

více

Šampionem STIHL TIMBERSPORTS® je Martin Roušal. Bodoval všestranností

Novým mistrem republiky ve STIHL TIMBERSPORTS®, největší dřevorubecké soutěži světa, se na šampionátu v Jeseníku stal zkušený závodník Martin Roušal. Ve strhujícím odpoledni, kde každá ze šesti disciplín sedla jinému dřevorubci, předvedl nejvyrovnanější výkon, a právem tak bude Česko reprezentovat na mistrovství světa v Göteborgu. Za Roušalem skončili druhý Jan Holub a třetí Zdeněk Mařas. Celý letošní ročník se navíc nesl v duchu vzpomínky na nedávno zesnulého šampiona Martina Komárka.

více

Budoucí lesníci se učí zvládat práci, na kterou harvestory nestačí

Uprostřed bujných lesů nad kaňonem, který vytváří v krajině řeka Berounka, se nedaleko Křivoklátu a Lánské obory rozkládá samota Písky. Sídlí zde střední lesnická škola, která navazuje na bohatou tradici křivoklátského lesnického školství. V této lokalitě se totiž studenti učí pečovat o přírodu už od 30. let 19. století. Škola v Pískách od roku 2006 každoročně pořádá mezinárodní soutěž Dřevorubec Junior.

více

Už žádné žebříky. Aku vyvětvovací pila pracuje v korunách stromů

Během prázdnin se rodina našich vyvětvovacích pil rozrostla o nový model. A ne ledajaký. Stroj s označením HTA 50 je první akumulátorová tyčová vyvětvovací pila v systému STIHL AK, která vám pomůže při údržbě středně velké až velké zahrady. Zatímco vy stojíte bezpečně na zemi, pila pracuje ve výšce až pěti metrů. Podzimní a zimní měsíce jsou obdobím, kdy ji využijete nejvíc.

více